III turniej Amplico Life -Memoriał S.Gawlikowskiego - 2003

Image

1.  III Międzynarodowy Turniej Szachowy Amplico AIG Life rozegrany został w dniach 20-21 grudnia 2003 roku w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pod honorowym patronatem Prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

 

2. Wyłącznym sponsorem turnieju była firma Amplico AIG Life.

 

3. Patronat medialny nad turniejem sprawowały: Polska Agencja Prasowa, Telewizja TVN 24, Polskie Radio Pr. I, Życie Warszawy oraz firma directDreams (obsługa w Internecie).

 

4. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy „Polonia Warszawa" przy współpracy Biura Sportu Turystyki i Wypoczynku Urzędu m.st. Warszawy oraz Zarządu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

5. Główne partie turniejowe transmitowane były „on-line" w Internecie.

 

6. Warunki uczestnictwa w turnieju: w turnieju mógł zagrać każdy, kto zgłosił chęć udziału w zawodach. Ideą turnieju jest, aby dzieci i młodzież oraz wszyscy wielbiciele gry królewskiej mogli się zmierzyć z najlepszymi szachistami Polski i Europy.

 

7. Fundusz nagród - ogółem brutto 15 000 USD ufundował sponsor turnieju - AMPLICO AIG LIFE.

 

Podział nagród przedstawiał się następująco:

 

- w turnieju głównym (szesnastu najlepszych szachistów turnieju) fundusz wyniósł 10 250 USD

 

w turnieju szwajcarskim fundusz wyniósł 1 060 USD

 

undusz  nagród  specjalnych  w  turnieju  wyniósł 3  490  USD

 

(dla najlepszej kobiety, dla najlepszego seniora, dla juniorów oraz w poszczególnych grupach rankingowych).

 

•   wylosowano 1 nagrodę pocieszenia oraz 1 nagrodę wśród kibiców.

Nagrody nie były dzielone. Zawodnik miał prawo do otrzymania dwu różnych nagród. Wysokość nagród podana została w kwotach brutto.

KONFERENCJA PRASOWA SALA KONGRESOWA HOTELU „MARRIOTT"
Warszawa, 22 listopada 2003 r.

 

W dniu 22 listopada 2003 roku o godz. 16:00 w Sali Kongresowej Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona III Międzynarodowemu Turniejowi Szachowemu Amplico AIG Life, rozgrywanemu w ramach tradycyjnego XXII Memoriału Stanisława Gawlikowskiego.

 

Image 

 

Konferencję prowadził Jan Macieja - Prezes Klubu Szachowego „Polonia". W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firmy Amplico AIG Life S.A. : Łukasz Kalinowski - Pierwszy Wiceprezes Zarządu, Balibina Wołongiewicz - Dyrektor Wydziału Markietingu oraz Monika Bogdańska z Wydziału Marketingu. Gośćmi konferencji byli ponadto: Przemysław Gdański -Prezes Polskiego Związku Szachowego, dr Agnieszka Fornal - Urban - Sekretarz Generalny Polskiego Związku Szachowego, Jarosław Kowalewski - Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego, Józef Orzeł - Dyrektor Klubu Sportowego „Polonia Warszawa", wybitni szachiści polscy: Agnieszka Brustman, Marta Zielińska, Joanna Dworakowska, Bartłomiej Macieja oraz dziennikarze z Polskiej Agencji Prasowej, „Rzeczpospolitej", „Gazety Wyborczej", „Życia Warszawy", „Super Expressu", „Przeglądu Sportowego", „Przeglądu Szachowego", „Panoramy Szachowej", rozgłośni radiowych: PR pr. I, Radio dla Ciebie, Radio 94.

 

 

 

Image
Na zdjęciu od lewej Przemysław Gdański  - Prezes PZSzach,
Łukasz Kalinowski - Pierwszy Wiceprezes Zarządu Amplico AIG Life, Jan Macieja - Prezes K.Sz. Polonia.

 

 

 

Prezes Klubu Szachowego „Polonia" - Jan Macieja przedstawił Firmę Amplico AIG Life jako jedną z „pereł polskiej gospodarki". Podkreślił też jej duży wkład w upowszechnianie gry szachowej w Polsce.

Wiceprezes Amplico AIG Life - Łukasz Kalinowski podkreślił życzliwość Firmy Amplico AIG Life dla rozwoju szachów w Polsce. Mówiąc o wychowawczym znaczeniu gry szachowej, powiedział m.in., że "w szachy gra się w otwarte karty", czym zaskarbił sobie wielką sympatię szachistów i przedstawicieli mediów.

 

 

 

 

 

Dyrektor Turnieju - Marek Bartel - poinformował zebranych o miejscu, terminie rozgrywek oraz puli nagród wynoszącej 15 000 USD, którą ufundowała firma Amplico AIG Life. Przekazał również informację o tym, że honorowy patronat nad Turniejem objął Prezydent Warszawy - Lech Kaczyński.

 

Image
Marek Bartel - Dyrektor Turnieju.

 

 

 

Tomasz Lissowski - historyk szachów - przedstawił sylwetki najważniejszych zawodników, którzy zapowiedzieli swój udział w III Międzynarodowym Turnieju Szachowym Amplico AIG Life.

 

Image
Tomasz Lissowski - dziennikarz i historyk szachów.

 

 

 

O uczestnikach III Międzynarodowego Turnieju Szachowego Amplico AIG Life słów kilka. (Tomasz Lissowski)

 

 

 

W tegorocznym Turnieju Amplico Life (czyli w XXII Memoriale Stanisława Gawlikowskiego) wystartuje wielu szachistów utytułowanych i sławnych, wielu bardzo utalentowanych i obiecujących, wielu po prostu bardzo silnych, wytrenowanych do granic swych możliwości, wyposażonych w najnowszą wiedzę teoretyczną i posiadających ogromne doświadczenie turniejowe. Opowiedzenie o nich „kilku słów" to zadanie arcytrudne, bowiem są wśród oczekiwanych w Warszawie gości tacy, o których napisano nie jedną ale kilka grubych książek! Dlatego przegląd listy startowej będzie miał w najwyższym stopniu charakter fragmentaryczny i subiektywny; niech Ci, którzy nie będą tu wymienieni z nazwiska, nie poczytają sobie tego za dyshonor.

 

 

 

Rozpocznijmy od czwórki graczy o najwyższych rankingach. Listę startową otwiera Wasyl Iwanczuk z ukraińskiego Lwowa, od piętnastu lat należący do ścisłej elity światowej. Aktualny wicemistrz świata FIDE wielokrotnie bronił barw klubu Polonia PLUS GSM Warszawa i przyczynił się do znaczących sukcesów, jakie osiągnęła drużyna klubowa w Pucharze Europy. Nie ma na świecie szachisty, który mógłby z góry powiedzieć, że pobije Wasyla w meczu. Można by tylko ubolewać, jeśli Iwanczukowi nie będzie dane w przyszłości walczyć o tytuł mistrza świata.

 

 

 

 

 

Drugi na liście startowej Władimir Akopian jest najsilniejszym szachistą Armenii. Tylko dyletant mógłby zapytać, dużo to czy mało? Armenia, górzysta kaukaska kraina, dała naszej planecie wielu znakomitych artystów szachownicy, że wymienimy choćby mistrza świata Tigrana Petrosjana. Akopian w 1999 roku był wicemistrzem świata FIDE. Jego zwolennicy wierzą, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

 

 

 

 

 

Minimalnie gorszy od Akopiana ranking posiada Aleksander Chalifrnan, zwycięzca mistrzostw świata FIDE w Las Vegas w 1999 roku. Arcymistrz wielokrotnie zdobywał medale na olimpiadach szachowych, broniąc barw reprezentacji Rosji. Jest dyrektorem Akademii Szachowej w Petersburgu.

 

 

 

Czwarty na liście startowej Aleksander Bielawski (rocznik 1953) należy do generacji Karpowa. Przed laty miał opinię najbardziej bezkompromisowego szachisty na świecie, który nie zna słowa „remis". Grał w meczach pretendentów, zdobywał medale w mistrzostwach ZSRR i na olimpiadach szachowych, wygrywał turnieje z udziałem elity światowej. Dziś reprezentuje Słowenię, ale nadal mieszka w swoim rodzinnym Lwowie.

 

 

 

Arcymistrzowski duet Fiodorów - Aleksandrów (obaj noszą imię Aleksiej) stanowi podporę reprezentacji Białorusi. W lutym tego roku w ostatniej rundzie Aeroflot Open w Moskwie na pierwszej szachownicy spotkali się właśnie oni w walce o pierwszą nagrodę wynoszącą „zaledwie" 25 tysięcy dolarów! Kto z tej dwójki wygrał? Po zaciekłej walce padł remis i w tie-breaku minimalnie lepszy od arcymistrzów z Mińska Białoruskiego okazał się Bołogan.

 

 

 

Na liście startowej widzimy jeszcze dwa ormiańskie nazwiska. Urodzony w Tbilisi Siergiej Mowsesian jest aktualnie najlepszym szachistą Słowacji. Dwudziestojednoletni Levon Aronian mieszka obecnie w Niemczech. W ubiegłym roku w świetnym stylu zdobył w Goa (Indie) tytuł Mistrza Świata Juniorów do lat 20. W tym roku w Essent Chess Tournament wygrał partie z Karpowem i dopiero w ostatniej rundzie pozwolił zepchnąć się w pierwszej pozycji genialnej Węgierce Judit Polgar.

 

 

 

 

 

 

 

Powszechną sympatią w kręgach szachowych cieszy się Eduard Rozentalis, zwany przez przyjaciół „Edikiem". Właśnie stuknęła mu „czterdziestka" , mieszka w Wilnie, od wielu lat wspiera swym talentem, wiedzą i sportowymi umiejętnościami klub Polonia Warszawa. Trzy razy wygrał prestiżowy Turniej Młodych Mistrzów ZSRR, zdobył złoty medal podczas Drużynowych Akademickich Mistrzostw Świata w Argentynie w 1985 roku, wygrał 25 turniejów, pięciokrotnie był liderem reprezentacji Litwy na olimpiadach szachowych. Jest autorem dwóch książek - wydał zbiór własnych partii i podręcznik debiutowy (wariant Ałapina w obronie sycylijskiej).

Wiktor Korcznoj mimo ukończonych siedemdziesięciu lat nadal gra z młodzieńczą energią. Minęło ponad 40 lat od pamiętnego turnieju pretendentów w Curacao, gdzie „Wiktor Groźny" walczył z Petrosjanem, Keresem, Gellerem, Fischerem i Talem o prawo do stoczenia meczu z Botwinnikiem. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Korcznoj był „numerem 2" na świecie, ustępując tylko Karpowowi, który jednak miał wsparcie potężnej organizacji sportowej, podczas gdy jego rywal reprezentował tylko samego siebie. Korcznoj zdobywał wszystkie możliwe medale i tytuły, najpierw w barwach ZSRR, którego był kilkakrotnym mistrzem, a następnie Szwajcarii. Arcymistrz napisał kilka książek, jeszcze więcej książek napisano o nim. Żywa legenda szachów, rekordzista świata pod względem sportowej długowieczności. Witali Cieszkowski urodził się w głębi Rosji, w Omsku. Pochodzi z rodziny o polskich korzeniach, jego pradziadek uczestniczył w powstaniu styczniowym, za co został zesłany na Syberię. Cieszkowski to „chodząca encyklopedia szachowa", zwolennik stylu klasycznego, były świetny zawodnik i trener wielu arcymistrzów, w tej liczbie młodego Kramnika. Jego radom wiele zawdzięczają znani polscy szachiści. Cieszkowski gościł w Polsce wielokrotnie i ma tu wypróbowanych przyjaciół. W turnieju będą reprezentowane wszystkie pokolenia szachistów polskich. Niemal w komplecie jest czołowa dziesiątka, na liście startowej widzimy nazwisko arcymistrza Włodzimierza Schmidta, rekordzisty pod względem ilości zdobytych tytułów mistrza Polski oraz ilości startów olimpijskich. Która z naszych arcymistrzyń okaże się najlepsza, może Monika Soćko, a może Agnieszka Brustman? Co pokażą przedstawiciele młodzieży: Marcin  Szeląg,  Mateusz Bartel,  Marcin Krysztofiak  i  „świeżo  upieczony" arcymistrz Aleksander Miśta z Ostródy? Kto będzie autorem największej niespodzianki, czy ktoś z niżej klasyfikowanych graczy zdoła się zakwalifikować do strefy nagród, dzięki którym turniej stanie się niewątpliwie znaczącym wydarzeniem sportowym. Może na dalszych szachownicach będzie grał przyszły mistrz świata - pamiętamy, że kilka lat temu w Warszawie na Memoriale Gawlikowskiego wystąpił „obiecujący junior" Rusłan Ponomariow. Z zainteresowaniem będziemy śledzić występy trójki rodzeństwa Krzymowskich ze Szwecji, którzy w przybranej ojczyźnie należą do najlepszych juniorów w swoich kategoriach wiekowych.

Z pewnością nie zabraknie na III Turnieju Amplico Life małych i dużych dramatów, nie zabraknie wywołanych pośpiechem błędów, ale i partii na arcymistrzowskim poziomie. Dla jednych przeżyciem będzie sam start w turnieju z udziałem arcymistrzów, dla niektórych końcowa lokata już poza pierwszą szóstką będzie niepowodzeniem i powodem do głębokiej analizy. Zbliża się kolejne święto „królewskiej gry".

W III turnieju Amplico Life udział wzięło 340 osób z 19 państw świata, w tym aż 139 juniorów. W salach PKiN spotkało się kilka pokoleń szachistów; najmłodszy zawodnik miał 5 lat, a najstarszy 75.

 

Image
Na pierwszym planie amk. Monika Soćko.

 

O znakomitej frekwencji zadecydowały wysokie nagrody ufundowane przez Amplico AIG Life, udział w turnieju wybitnych szachistów świata, w tym dwóch wicemistrzów świata: aktualnego wicemistrza świata Wasylija Iwańczuka oraz wicemistrza świata z 1999 roku Władimira Akopiana.

 

Image
Na zdjęciu Władmir Akopian (z lewej) i Wasilij Iwanczuk.

 

Wielkim magnesem przyciągającym szachistów oraz dziennikarzy był udział w Turnieju Wiktora Korcznoja - legendy światowych szachów i zarazem byłego pretendenta do tytułu mistrza świata.

 

Image
Am. Wiktor Korcznoj w pojedynku z am Aleksiejem Aleksandrowem.

 

W turnieju wystąpili też m.in.: najlepszy szachista Danii - Peter Heine Nielsen, najlepsi szachiści Białorusi - Aleksiej Aleksandrów i Aleksiej Fiodorów, najlepszy szachista Litwy - Eduardas Rozentalis oraz cała czołówka polskich arcymistrzów z wielokrotnym mistrzem Polski Włodzimierzem Schmidtem, aktualnym mistrzem Polski Tomkiem Markowskim, mistrzem Europy 2002 Bartłomiejem Macieja, mistrzem Europy juniorów do lat 18-stu Mateuszem Bartlem oraz najwybitniejszymi polskimi arcymistrzyniami: Agnieszką Brustman, Martą Zielińską, Joanną Dworakowską i Moniką Soćko.

 

Image
Radosław Wojtaszek w pojedynku z am. Peterem Heine Nielsenem.

 

 

 

Uczestnicy turnieju reprezentowali 19 państw: Afganistan Armenię, Białoruś, Danię, Grecję, Indie, Kazachstan, Litwę, Niemcy, Peru, Polskę, Rosję, Rumunię, Serbię, Szwajcarię, Szwecję, Ukrainę, USA, Węgry.

 

 

 

Łącznie startowało 41 arcymistrzów i arcymistrzyń, co w turniejach szachów szybkich należy do rzadkości. Fakt startu tak dużej liczby utytułowanych graczy stawia turniej Amplico AIG Life wśród najważniejszych turniejów w szachach aktywnych w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W III Międzynarodowym Turnieju Amplico AIG Life zdecydowane zwycięstwo odniósł aktualny wicemistrz świata Wasyli Iwańczuk ze Lwowa, który w meczu finałowym pokonał wicemistrza świata z  1999 roku - najlepszego szachistę Armenii - Władimira Akopiana. Trzecie miejsce zajął Levon Aronian - szachista z Armenii -reprezentujący Niemcy, a czwarte najlepszy arcymistrz Białorusi -Aleksiej Aleksandrów.

 

Image
Łukasz Kalinowski - Wiceprezes Amplico AIG Life wręcza nagrody zwycięzcom.


W finałowej szesnastce znalazło się czterech Polaków: Bartosz Soćko, Paweł Jaracz, Klaudiusz Urban i Michał Krasenkow.

Image

 

Am. Bartosz Soćko 

 

 

 

Turniej B wygrał arcymistrz Karen Asrian z Armenii przed Władimierem Małaniukiem, Władimirem Baklanem, Pawłem Eljanowem (wszyscy z Ukrainy), Wiktorem Korcznojem ze Szwajcarii i najzdolniejszym polskim juniorem Mateuszem Bartlem.

 

 

 

Najlepszą szachistką w turnieju była arcymistrzyni Joanna Dworakowska.

 

 

 

Nagrody dla najlepszych juniorów zdobyli:
wśród dziewcząt do lat 10 - Monika Głuszko z Warszawy;
wśród chłopców do lat 10 - Michał Matuszewski z Warszawy;
wśród dziewcząt do lat 12 - Magdalena Kowara z Węgier;
wśród chłopców do lat 12 - Arkadiusz Leniart z Warszawy;
wśród dziewcząt do lat 14 - Maria Ignacz z Węgier;
wśród chłopców do lat 14 - Sergey Zhigalko z Białorusi;
wśród dziewcząt do lat 16 - Dorota Czrnota z Olkusza;
wśród chłopców do lat 16 - Radosław Wojtaszek z Płocka;
wśród dziewcząt do lat 18 - Dorota Czrnota z Olkusza;
wśród chłopców do lat 18 - Anton Korabov z Ukrainy.

 

 

 

 

Końcowa kolejność:

1. Ivanchuk Vassily
2. Akopian Vladimir
3. Aronian Levon
4. Aleksandrov Aleksej
5. Korobov Anton
6. Moiseenko Alexander
7. Sakaev Konstantin
8. Rustemov Alexander
9. Socko Bartosz
10. Jaracz Pawel
11. Urban Klaudiusz
12. Azarov Sergei
13. Ruck Robert
14. Krasenkow Michal
15. Glek Igor
16. Zezulkin Jurij

 

Faza grupowa

 

Grupa 1
1
2
3
4
Pkt
Msc
1. Ivanchuk Vassily
x
x
1
1
0,5
1
1
1
5,5
1
2. Krasenkow Michal
0
0
x
x
1
0,5
0
0
1,5
4
3. Korobov Anton
0,5
0
0
0,5
x
x
0,5
1
2,5
2
4. Urban Klaudiusz
0
0
1
1
0,5
0
x
x
2,5
3

 

Grupa 2
1
2
3
4
Pkt
Msc
1. Akopian Vladimir
x
x
0,5
0,5
0,5
0,5
1
0,5
3,5
1
2. Rustemov Alexander
0,5
0,5
x
x
1
0,5
0,5
0,5
3,5
2
3. Glek Igor
0,5
0,5
0
0,5
x
x
0,5
0
2
4
4. Jaracz Paweł
0
0,5
0,5
0,5
0,5
1
x
x
3
3

 

Grupa 3
1
2
3
4
Pkt
Msc
1. Aleksandrov Aleksej
x
x
1
0,5
0,5
1
1
1
5
1
2. Moiseenko Alexander
0
0,5
x
x
0,5
1
0,5
0
2,5
2
3. Ruck Robert
0,5
0
0,5
0
x
x
0,5
0,5
2
4
4. Azarov Sergei
0
0
0,5
1
0,5
0,5
x
x
2,5
3

 

Grupa 4
1
2
3
4
Pkt
Msc
1. Sakaev Konstantin
x
x
0,5
0,5
0
1
1
1
4
2
2. Aronian Levon
0,5
0,5
x
x
1
0,5
1
1
4,5
1
3. Socko Bartosz
1
0
0
0,5
x
x
1
1
3,5
3
4. Zezulkin Jurij
0
0
0
0
0
0
x
x
0
4

 

Miejsca 5-8
1
2
3
4
Pkt
Msc
1. Sakaev Konstantin
x
0,5
0,5
0,5
1,5
7
2. Korobov Anton
0,5
x
0,5
1
2
5
3. Moiseenko Alexander
0,5
0,5
x
1
2
6
4. Rustemov Alexander
0,5
0
0
x
0,5
8

 

Miejsca 9-12
1
2
3
4
Pkt
Msc
1. Urban Klaudiusz
x
0
1
0
1
11
2. Socko Bartosz
1
x
0
1
2
9
3. Jaracz Pawel
0
1
x
1
2
10
4. Azarov Sergei
1
0
0
x
1
12

 

Miejsca 13-16
1
2
3
4
Pkt
Msc
1. Ruck Robert
x
1
1
0,5
2,5
13
2. Krasenkow Michal
0
x
1
0,5
1,5
14
3. Glek Igor
0
0
x
1
1
15
4. Zezulkin Jurij
0,5
0,5
0
x
1
16

 

Półfinały

 

Ivanchuk Vassily - Aronian Levon 2-1 ( 1-0, 0-1, 1-0)
Akopian Vladimir - Aleksander Aleksej 2-0 (1-0, 1-0)

 

III miejsce

 

Aronian Levon - Aleksander Aleksej 1,5-0,5 (1-0, 0,5-0,5)

 

Finał

 

Ivanchuk Vassily - Akopian Vladimir 1,5-0,5 (1-0, 0,5-0,5)

 

Nagordzeni dodatkowo:

 

17. Asrian Karen
18. Malaniuk Wladimir
19. Baklan Vladimir
20. Eljanow Pawel
21 .Korchnoi Voktor
22. Bartel Mateusz

najlepsza kobieta
1. Dworakowska Joanna 2. Szymanska Maria 3. Soćko Monika

 

najlepszy senior ur.1943 lub starszy
1. Kortchnoi Victor 2. Schmidt Wodzimierz

 

najlepszy junior ur.1985 lub młodszy
1. Korobov Anton 2. Bartel Mateusz

 

najlepsza juniorka ur.1985 lub młodsza
1. Czarnota Dorota 2. Zawadzka Jolanta

 

najlepszy junior ur.1987 lub młodszy
1. Wojtaszek Radosław

 

najlepsza juniorka ur.1987 lub młodsza
1. Czarnota Dorota

 

najlepszy junior ur.1989 lub młodszy
1. Zhigalko Sergey

 

najlepsza juniorka ur.1989 lub młodsza
1. Ignacz Maria

 

najlepszy junior ur.1991 lub młodszy
1. Leniart Arkadiusz

 

najlepsza juniorka ur.1991 lub młodsza
1. Kowara Magdalena

 

najlepszy junior ur.1993 lub młodszy
1. Matuszewski Michal

 

najlepsza juniorka ur.1993 lub młodsza
1. Gluszko Monika

 

najlepszy zawodnik bez rankingu ELO
1. Czapla Andrzej 2. Przybyla Kamil 3. Czaja Wojciech

 

najlepszy zawodnik o rankingu < 2200 ELO
1. Leniart Arkadiusz 2. Kurpiewski Slawomir

 

najlepszy zawodnik o rankingu < 2300 ELO
1. Lada Marek 2. Stoma Pawel

 

najlepszy zawodnik o rankingu < 2400 ELO
1. Tazbir Marcin 2. Dworakowska Joanna
najlepszy zawodnik o rankingu < 2500 ELO
1. Urban Klaudiusz 2. Szymanski Marcin

 

Turniej szwajcarski ( 13 rund)

Place Name                         Feder Loc Id Rtg  Loc  Sc  M-B. Buch. W

  1   ASRIAN, KAREN                ARM          2601      10  91.0 106.5 8
  2   MALANIUK, VLADIMIR           UKR          2525      10  89.5 105.5 8
  3   BAKLAN, VLADIMIR             UKR          2600      9.5 96.0 112.5 7
  4   ELJANOV, PAVEL               UKR          2597      9.5 94.0 109.0 8
  5   KORCHNOI, VIKTOR             SUI   s60    2580      9.5 92.0 107.0 8
  6   BARTEL, MATEUSZ              POL   j18    2452      9.5 92.0 107.0 7
  7   CYBOROWSKI, LUKASZ           POL          2575      9.5 88.0 103.0 8
  8   SZYMANSKI, MARCIN            POL          2426      9.5 87.0 101.0 8
  9   GDANSKI, JACEK               POL          2522      9   93.5 110.0 6
 10   ROZENTALIS, EDUARDAS         LTU          2633      9   92.0 107.5 5
 11   DZIUBA, MARCIN               POL          2447      9   91.5 108.0 9
 12   VOLOKITIN, ANDREI            UKR   j18    2594      9   91.0 108.0 8
 13   NEVEROV, VALERIY             UKR          2550      9   90.0 106.0 7
 14   NIELSEN, PETER HEINE         DEN          2626      9   90.0 105.5 8
 15   WOJTASZEK, RADOSLAW          POL   j16    2461      9   89.5 104.5 7
 16   TSESHKOVSKY, VITALY          RUS          2543      9   88.5 103.5 8
 17   BRODSKY, MICHAIL             UKR          2559      9   87.5 104.0 6
 18   ZHIGALKO, SERGEI             BLR   j14    2460      9   87.0 102.0 8
 19   GOLOSHCHAPOV, ALEXANDER      UKR          2574      8.5 93.5 110.0 7
 20   MALAKHATKO, VADIM            UKR          2529      8.5 92.5 109.5 6
 21   MISTA, ALEKSANDER            POL          2511      8.5 91.5 107.5 8
 22   FEDOROV, ALEXEI              BLR          2595      8.5 91.0 107.0 7
 23   MARKOWSKI, TOMASZ            POL          2610      8.5 89.5 105.5 6
 24   GRABARCZYK, MIROSLAW         POL          2509      8.5 89.5 105.0 7
 25   GAJEWSKI, GRZEGORZ           POL   j18    2462      8.5 89.0 105.0 6
 26   MURDZIA, PIOTR               POL          2446      8.5 89.0 104.0 7
 27   JAKUBIEC, ARTUR              POL          2538      8.5 88.0 105.0 8
 28   JEDYNAK, RADOSLAW            POL          2448      8.5 88.0 103.0 8
 29   ZHIGALKO, ANDREY             BLR   j18    2478      8.5 88.0 103.0 7
 30   TAZBIR, MARCIN               POL   j16    2303      8.5 87.5 102.5 7
 31   DWORAKOWSKA, JOANNA          POL          2379      8.5 87.0 101.5 7
 32   NOVITZKIJ, DMITRIJ           BLR          2398      8.5 87.0 101.0 7
 33   HEBERLA, BARTLOMIEJ          POL   j18    2420      8.5 85.0 100.5 7
 34   SCHMIDT, WLODZIMIERZ         POL   s60    2428      8.5 84.5 100.5 7
 35   KURASZKIEWICZ, MICHAEL       GER          2304      8.5 84.5  99.5 8
 36   SZELAG, MARCIN               POL          2390      8.5 83.5  97.5 7
 37   STANISZEWSKI, PIOTR          POL          2433      8.5 82.0  96.5 7
 38   LADA, MAREK                  POL          2220      8.5 82.0  96.0 7
 39   STOMA, PAWEL                 POL          2246      8.5 81.0  95.0 7
 40   KUZIOLA, MATEUSZ             POL   j16    2285      8.5 76.0  90.0 8
 41   LUCH, MICHAL                 POL   j16    2268      8.5 75.5  88.5 7
 42   KEMPINSKI, ROBERT            POL          2561      8   90.0 106.5 6
 43   SHARAPOV, EVGENY             UKR          2350      8   89.0 104.5 7
 44   KRYSZTOFIAK, MARCIN          POL   j18    2421      8   88.0 103.0 5
 45   PAKLEZA, ZBIGNIEW            POL   j18    2345      8   86.5 102.0 7
 46   CZARNOTA, PAWEL              POL   j16    2369      8   85.0 100.0 7
 47   PANCZYK, KRZYSZTOF           POL          2345      8   84.5 100.0 8
 48   GRAFL, FLORIAN               GER          2390      8   84.5  99.5 7
 49   JAKUBOWSKI, MARCIN           POL          2223      8   84.0  99.5 7
 50   DESZCZYNSKI, ADAM            POL          2349      8   83.5  98.5 7
      KUZMICZ, KRYSTIAN            POL   j16    2337      8   83.5  98.5 7
 52   CZAKON, JAKUB                POL   j18    2438      8   83.5  98.0 7
 53   ADAMSKI, JAN                 POL   s60    2356      8   82.5  97.0 7
 54   CZERWONSKI, ALEKSANDER       POL          2379      8   81.5  96.0 7
 55   ZAWADZKI, STANISLAW          POL          2408      8   81.5  95.5 6
 56   MARSZALEK, MACIEJ            POL   j18    2288      8   79.5  94.5 7
 57   SZYMANSKI, PIOTR             POL          2221      8   79.0  94.0 8
 58   EJSMONT, KRZYSZTOF           POL   j16    2212      8   78.0  91.5 7
 59   LENIART, ARKADIUSZ           POL   j12    2144      8   77.0  90.5 7
 60   KURPIEWSKI, SLAWOMIR         POL          2155      8   75.5  89.0 8
 61   KRAVTSIV, MARTYN             UKR   j14    2251      8   75.0  88.5 7
 62   SZYMANSKA, MARIA             POL          2143      8   74.0  87.0 6
 63   JAKUBOWSKI, KRZYSZTOF        POL          2451      7.5 91.5 107.5 7
 64   SOCKO, MONIKA                POL          2395      7.5 87.0 103.5 7
 65   ZIELINSKA, MARTA             POL          2429      7.5 86.0 101.5 7
 66   LAGOWSKI, PATRYK             POL          2363      7.5 86.0 101.0 7
 67   CZARNOTA, DOROTA             POL   j16    2210      7.5 84.0  97.5 7
 68   SLABY, JERZY                 POL          2393      7.5 83.5  99.5 6
 69   MACIEJA, BARTLOMIEJ          POL          2635      7.5 83.0  98.5 7
 70   GRZELAK, ARTUR               POL          2187      7.5 83.0  97.5 6
 71   JASIK, KRZYSZTOF             POL          2331      7.5 82.5  95.5 7
 72   GALKIEWICZ, DARIUSZ          POL          2232      7.5 82.0  97.0 6
 73   ZAWADZKA, JOLANTA            POL   j16    2228      7.5 82.0  97.0 6
 74   SKURSKI, JAN                 POL   j16    2239      7.5 82.0  96.5 6
 75   WOREK, JOANNA                POL   j18    2261      7.5 82.0  96.0 6
 76   OLSZEWSKI, MICHAL            POL   j14    2346      7.5 81.5  97.0 6
 77   KADZIOLKA, BEATA             POL   j18    2261      7.5 81.5  95.5 7
 78   SWICARZ, MACIEJ              POL          2230      7.5 81.0  95.5 7
 79   CAJBEL, MACIEJ               POL   j18    2208      7.5 81.0  95.0 6
 80   SAMU, SORIN                  ROM          2126      7.5 81.0  94.0 7
 81   DUMANSKI, ALEKSANDER         POL          2218      7.5 81.0  93.5 7
 82   SPICAK, KRZYSZTOF            POL          2115      7.5 81.0  92.5 7
 83   MACIAGA, MARCIN              POL          2205      7.5 80.0  94.5 7
 84   ZHELIANDINOV, Viktor         UKR   s60    2378      7.5 80.0  94.5 6
 85   WARSZAWSKI, BARTOSZ          POL          2335      7.5 78.5  92.5 6
 86   JARACZ, BARBARA              POL          2301      7.5 78.0  92.5 7
 87   BARTEL, MICHAL               POL   j18    2241      7.5 78.0  90.0 7
 88   BRODOWSKI, PIOTR             POL   j14    2209      7.5 77.5  92.0 7
 89   BRUSTMAN, AGNIESZKA          POL          2360      7.5 77.5  89.5 7
 90   KUBAK, MAREK                 POL   j16    2042      7.5 77.0  90.0 6
 91   BARGLOWSKI, FILIP            POL   j18    2359      7.5 76.5  92.0 7
 92   GLYZIN, YURY                 BLR   j18    2150      7.5 75.5  89.0 7
 93   KOLOSOWSKI, PAWEL            POL          2280      7.5 75.0  89.0 6
 94   LUBICKI, BARTOSZ             POL   j18    2142      7.5 75.0  88.0 7
 95   BUGAJSKI, ROBERT             POL          2275      7.5 74.5  89.0 7
 96   PRASZAK, MICHAL              POL          2215      7.5 74.5  89.0 7
 97   CZAPLA, ANDRZEJ              POL               2000 7.5 74.5  88.0 7
 98   FERNANDEZ, JOHN              USA          2153      7.5 74.5  86.5 6
 99   PONCELEUSZ, BRONISLAW        POL          2023      7.5 73.5  86.5 7
 100  FABROWSKI, JANUSZ            POL          2178      7.5 73.5  85.5 7
 101  IGNACZ, MARIA                HUN   j14    2177      7.5 72.5  86.5 6
 102  LEKS, HANNA                  POL   j14    2080      7.5 72.0  82.5 6
 103  SAWICKI, MIKOLAJ             POL          2118      7.5 70.5  83.0 6
 104  OLEJARCZYK, BOGDAN           POL   s60    2160      7.5 69.0  83.0 7
 105  SADOWSKI, MIROSLAW           POL          2171      7   80.0  93.0 6
 106  MALJUSH, ANDREJ              BLR          2317      7   79.0  93.5 6
 107  JOUNOUSOV, MOURET            KAZ          2259      7   79.0  93.0 7
 108  IZDEBSKA, MAJA               POL          2093      7   78.5  93.0 4
 109  MOSKWINSKI, TADEUSZ          POL          2165      7   78.5  92.5 5
 110  ALVARADO, CARLOS             PER          2159      7   78.5  92.0 6
 111  SLIWINSKI, MARCIN            POL          2186      7   78.0  92.0 6
 112  PRZYBYLA, KAMIL              POL   j18         1000 7   78.0  91.5 6
 113  THAKIROV, VIKTOR             UKR          2163      7   78.0  91.0 7
 114  KUKAWSKI, MACIEJ             POL   j14    2069      7   77.0  88.0 5
 115  ZAPOLSKI, KRZYSZTOF          POL   j14    2163      7   75.5  89.0 7
 116  WALTRATUS, ADAM              POL          2065      7   75.0  89.0 7
 117  KALATA, MARIUSZ              POL          2100      7   75.0  86.5 6
 118  KIELCZEWSKI, KRZYSZTOF       POL          2185      7   74.5  88.0 7
 119  PRZEZDZIECKA, MARTA          POL   j16    2030      7   74.5  87.5 6
 120  BARWINSKI, DIONIZY           POL   s60    2210      7   73.5  87.5 7
 121  JAROCH, PAWEL                POL          2126      7   73.5  85.0 6
 122  CZAJA, WOJCIECH              POL               1800 7   73.0  86.5 6
 123  KACZOROWSKA, BARBARA         POL          2189      7   72.5  85.5 6
 124  RZOSKA, KAMIL                POL          2059      7   72.5  85.0 6
 125  TRUSZKIEWICZ, ELIZA          POL   j18    2008      7   72.0  85.5 6
 126  OSTROWSKI, PAWEL             POL   j14    2042      7   71.5  83.5 7
 127  KOROSCIEL, ANETA             POL   j16    2054      7   71.0  82.5 6
 128  LADZINSKI, FRANCISZEK        POL   j16         2000 7   70.5  83.5 7
 129  SZWIER, EUGENIUSZ            POL   j18    2275      7   70.0  83.5 7
 130  MATUSZEWSKI, MICHAL          POL   j10    1888      7   70.0  83.0 7
 131  DOBROGOST, WOJCIECH          POL               2000 7   69.5  83.0 7
 132  GASIK, ANNA                  POL   j16    2040      7   68.5  79.0 6
 133  KRASENKOVA, ILENA            RUS          2210      7   68.0  81.0 7
 134  BOGOCKI, CEZARY              POL          2017      7   66.5  79.5 7
 135  CELMER, KRZYSZTOF            POL               2000 7   64.5  78.5 6
 136  PRZYBYL, MARIAN              POL   s60         2000 7   58.5  71.0 6
 137  *IVANCHUK, VASSILY           UKR          2710      7   52.0  67.5 6
 138  WARAKOMSKI, TOMASZ           POL   j14    2223      6.5 82.0  95.5 5
 139  DINIC, MILOSAV               SCG               2200 6.5 79.5  92.5 6
 140  MATLA, MATEUSZ               POL   j14    1967      6.5 79.0  93.5 6
 141  KOT, JERZY                   POL   s60    2203      6.5 76.5  90.5 6
 142  KOLOSOWSKI, Mateusz          POL   j12    1885      6.5 76.5  90.0 6
 143  MAMAK, WOJCIECH              POL   j12         1800 6.5 75.5  87.5 5
 144  GASIK, ADAM                  POL   j18    2024      6.5 75.0  86.5 5
 145  NURKIEWICZ, MACIEJ           POL          2350      6.5 74.0  87.5 6
 146  PYKA, TOMASZ                 POL   j18         2000 6.5 73.5  87.0 6
 147  SZEWCZYK, MARIUSZ            POL          2049      6.5 73.5  86.5 6
 148  CHMIELINSKA, ALICJA          POL          2052      6.5 72.5  85.5 6
 149  PRZEZDZIECKA, EWA            POL   j16    2037      6.5 72.5  85.5 6
 150  ZIMOLZAK, PIOTR              POL   j18    2119      6.5 72.5  85.0 6
 151  JADACHOWSKI, TOMASZ          POL               1800 6.5 72.0  84.5 6
 152  ZIEMBINSKI, MARIAN           POL   s60    2197      6.5 71.5  84.0 6
 153  LESZNER, LILIANA             POL          2140      6.5 71.0  84.0 6
 154  SZYMCZAK, RAFAL              POL          2122      6.5 70.5  84.0 5
 155  PALUBA, ROBERT               POL   j14    2043      6.5 70.5  82.0 5
 156  KOZAK, MAGDALENA             POL   j16    2064      6.5 70.0  84.0 5
 157  SIEKIERSKI, PAWEL            POL          1953      6.5 70.0  84.0 5
 158  JANCZARSKI, MICHAL           POL   j10         1800 6.5 70.0  80.5 6
 159  LEWANDOWSKI, RAFAL           POL          2201      6.5 69.5  83.0 6
 160  GAJEWSKI, DARIUSZ            POL               2000 6.5 69.0  82.5 6
 161  KULIK, WOJCIECH              POL          2054      6.5 69.0  81.5 6
 162  MAZEK, MAREK                 POL          2066      6.5 69.0  80.0 5
 163  PIETRZAK, TOMASZ             POL          2062      6.5 69.0  79.5 6
 164  SIECIECHOWICZ, MARCIN        POL   j12         2000 6.5 68.5  82.0 6
 165  SIKORSKA, AGATA              POL   j16    2068      6.5 68.5  81.0 6
 166  SOKOLOWSKI, KRZYSZTOF        POL          2061      6.5 68.0  81.0 5
 167  SKLADZIEN, ROMUALD           POL               2000 6.5 67.0  79.5 6
 168  KOWALSKA, ELZBIETA           POL          2063      6.5 67.0  77.5 6
 169  GROCHOWSKI, KRZYSZTOF        POL   j14    1981      6.5 66.0  78.0 6
 170  SZAFRANSKI, MICHAL           POL          2088      6.5 65.5  77.0 6
 171  KOBUS, STANISLAW             POL               2000 6.5 65.0  79.0 6
 172  SZYMANSKI, JAN               POL               2000 6.5 65.0  76.5 6
 173  MOSKWINSKI, MAREK            POL   j12         1800 6.5 58.5  70.5 6
 174  *ALEKSANDROV, ALEKSEJ        BLR          2664      6.5 53.0  68.5 5
 175  *SAKAEV, KONSTANTIN          RUS          2657      6.5 51.5  65.5 5
 176  *ARONIAN, LEVON              GER          2649      6.5 51.0  67.0 5
 177  *AKOPIAN, VLADIMIR           ARM          2684      6.5 50.5  67.0 5
 178  *KRASENKOW, MICHAL           POL          2597      6.5 49.5  66.5 6
      *KOROBOV, ANTON              UKR   j18    2558      6.5 49.5  66.5 6
 180  *URBAN, KLAUDIUSZ            POL          2479      6.5 49.5  65.0 5
 181  *JARACZ, PAWEL               POL          2542      6.5 49.5  64.5 6
 182  *RUSTEMOV, ALEXANDER         RUS          2604      6.5 49.5  64.5 5
 183  *MOISEENKO, ALEXANDER        UKR          2618      6.5 48.5  65.0 5
 184  *RUCK, ROBERT                HUN          2551      6.5 48.5  64.5 6
 185  *ZEZULKIN, JURIJ             BLR          2543      6.5 48.0  64.0 5
 186  *SOCKO, BARTOSZ              POL          2547      6.5 47.5  63.0 6
 187  *GLEK, IGOR V.               GER          2555      6.5 47.0  61.5 6
 188  *AZAROV, SERGEI              BLR          2542      6.5 47.0  61.5 6
 189  KOJRO, ADAM                  POL               2000 6   80.5  93.5 3
 190  STAROSZCZYK, MATEUSZ         POL               2000 6   77.5  92.0 3
 191  GASIK, PIOTR                 POL          2139      6   76.5  89.0 6
 192  BARTOSIK-WISNIEWSKA, OLIMPIA POL          2064      6   75.5  88.5 6
 193  NGUYEN, PIOTR                POL   j12    1962      6   75.0  89.5 6
 194  CAGARA, PAULINA              POL          2130      6   73.5  87.5 6
 195  KALISZEWSKI, TOMASZ          POL          2154      6   73.0  86.0 5
 196  SZARWACKI, DOMINIK           POL   j14         1800 6   72.5  86.0 5
 197  DUDEL, ANNA                  POL   j14         1900 6   71.5  84.5 6
 198  KOPCZYNSKI, KRZYSZTOF        POL               2000 6   71.5  84.0 4
 199  GLUSZKO, TOMASZ              POL   j14         1800 6   71.0  83.5 4
 200  PATEREK, KATARZYNA           POL          1975      6   70.5  83.0 5
 201  DANISZKOWICZ, BOHDAN         POL   s60         2000 6   70.0  83.5 5
 202  SOSNOWSKA, ELZBIETA          POL          2066      6   69.5  82.5 5
 203  GOLABIEWSKI, ADAM            POL               1800 6   69.0  81.0 5
 204  KRZYMOWSKI, ALFRED           SWE   j12         1737 6   69.0  81.0 5
 205  PLASKOTA, LESZEK             POL               1000 6   68.5  81.5 5
 206  ZIMOCHOCKI, ROMAN            POL               1800 6   68.5  79.0 5
 207  MASZOTA, ZBIGNIEW            POL               2000 6   68.0  81.0 6
 208  WOLOCHOWICZ, PIOTR           POL               2000 6   68.0  81.0 3
 209  WRONICZ, STEFAN              POL   s60    1996      6   68.0  80.5 5
 210  CIESLUKOWSKA, KATARZYNA      POL   j16         1900 6   68.0  79.5 5
 211  CHMIELARCZYK, BOGUSLAW       POL   s60         1800 6   68.0  79.0 6
 212  KOZINSKI, KAROL              POL   s60         2000 6   67.0  79.5 6
 213  GRABARCZYK, EDMUND           POL               1800 6   66.5  79.0 6
 214  GORSKI, PIOTR                POL   j14         1800 6   66.5  78.0 5
 215  SEK, LUKASZ                  POL   j14         1800 6   65.5  76.5 6
 216  ADASIAK, LESZEK              POL   s60    2021      6   64.5  78.5 5
 217  WAWRZYN, MAREK               POL               1600 6   64.5  76.0 5
 218  GORZELEWSKI, ANDRZEJ         POL   s60         2200 6   64.0  76.0 5
 219  HAGNER, PAWEL                POL          1964      6   62.5  76.0 6
 220  PATEL, UDAY                  IND               1000 6   62.5  73.5 6
 221  RUTA, PIOTR                  POL   j16         1800 6   62.0  72.5 5
 222  LADZINSKI, ANTONI            POL   j14         1800 6   60.0  71.5 6
 223  KWIATKOWSKI, WIESLAW         POL               2000 6   57.0  69.5 6
 224  KOWARA, MAGDALENA            POL   j12         1400 6   55.0  64.0 6
 225  KOWALCZYK, WALDEMAR          POL   s60         2000 5.5 76.0  90.0 3
 226  MYCKO, MARCIN                POL   j12         1800 5.5 71.0  84.0 4
 227  KUBIAK, DARIUSZ              POL               1800 5.5 69.0  80.0 5
 228  WOJCICKI, LUKASZ             POL   j18    1854      5.5 68.5  82.5 5
 229  PRZYCHODZKI, PIOTR           POL          1967      5.5 68.5  81.5 4
 230  MILCZAREK, ROBERT            POL               1600 5.5 67.0  78.0 5
 231  GMAJ, STANISLAW              POL               1800 5.5 66.5  78.0 5
 232  URBANOWICZ, AMELIA           POL   j14         1800 5.5 66.5  78.0 5
 233  KOZUBAL, KAZIMIERZ           POL   s60         1800 5.5 66.5  77.0 5
 234  BOKIEJ, PRZEMYSLAW           POL   j10         1800 5.5 66.0  79.5 5
 235  MALISZEWSKI, JAROSLAW        POL          2012      5.5 66.0  78.5 5
 236  DELEV, GEORGI                BUL               1800 5.5 66.0  78.5 4
 237  WARAKOMSKA, ANNA             POL   j12         1900 5.5 65.5  79.0 4
 238  STANISZEWSKA, ADRIANNA       POL   j14         1600 5.5 65.5  78.0 5
 239  ZDZIARSKA, LIDIA             POL   j16         1877 5.5 65.5  77.5 4
 240  MAGIEROWSKI, STANISLAW       POL   s60         1800 5.5 65.5  74.5 5
 241  KANIAK, MONIKA               POL   j14         1800 5.5 64.5  75.0 5
 242  CHMIELINSKI, MICHAL          POL               1800 5.5 64.0  76.5 5
 243  MAJCHER, KAROLINA            POL   j14         1600 5.5 64.0  74.5 4
 244  KUC, MARIUSZ                 POL               1800 5.5 64.0  74.0 5
 245  KANIAK, JUSTYNA              POL   j14         1800 5.5 63.5  76.5 5
 246  STANISZEWSKA, URSZULA        POL   j12         1600 5.5 63.5  75.0 3
 247  PAZIEWSKI, MARCIN            POL               1800 5.5 62.5  74.5 5
 248  CHMIELEWSKI, BARTLOMIEJ      POL               1600 5.5 62.5  74.0 3
 249  PRAZMOWSKI, WLODZIMIERZ      POL               1800 5.5 62.0  73.0 5
 250  CEGLOWSKI, RYSZARD           POL               1800 5.5 61.0  74.5 4
 251  GLUSZKO, MONIKA              POL   j10         1600 5.5 61.0  73.0 4
 252  WOZNIAK, GRZEGORZ            POL               1800 5.5 61.0  72.0 4
 253  OZGA, MAGDALENA              POL   j14         1800 5.5 60.5  71.0 5
 254  KRZYMOWSKA, ANTONIA          SWE   j14         1244 5.5 59.0  69.5 5
 255  GRABOWSKI, ADAM              POL   j10         1800 5.5 58.5  70.5 4
 256  KOWALIK, PAWEL               POL               1800 5.5 57.0  69.0 3
 257  JEFIMOW, BRONISLAW           POL   s60         1800 5.5 53.5  65.5 5
 258  PRZEDMOJSKI, Rafal           POL          2404      5.5 46.0  60.0 5
 259  KOWALSKI, LUKASZ             POL   j12    1926      5   72.0  86.5 5
 260  RYTAROWSKI, KAMIL            POL   j16         1800 5   68.0  81.0 5
 261  SOLNICKI, MICHAL             POL   j10         1600 5   68.0  78.5 4
 262  WOZNIAK, BARTOSZ             POL   j10         1600 5   66.5  78.0 4
 263  IGNACZ, ROZSA                HUN   j14         1000 5   65.0  77.0 3
 264  KONCZYK, ARKADIUSZ           POL               1800 5   64.5  75.5 4
 265  KALINOWSKI, SZYMON           POL   j18         1600 5   64.0  76.5 4
 266  TULWIM, MICHAL               POL   j10         1600 5   63.5  75.0 4
 267  WITEK, PAWEL                 POL   j10         1800 5   63.0  75.0 5
 268  KULPA, HENRYK                POL               1800 5   63.0  74.5 4
 269  WISZNIOWSKI, EUGENIUSZ       POL   s60    1824      5   62.0  75.5 5
 270  ZURKOWSKI, ANDRZEJ           POL   j12         1800 5   62.0  73.5 4
 271  RYBAK, JAN                   POL   s60         1600 5   62.0  73.0 4
 272  SAWCZUK, PAWEL               POL   j10         1800 5   61.0  72.0 5
 273  TODAJEWSKA, KATARZYNA        POL   j18         1800 5   60.0  70.5 5
 274  STAWUJAK, MAURYCY            POL   j10         1800 5   59.5  72.0 4
 275  OSTROWSKA, DOMINIKA          POL   j10         1800 5   59.5  70.5 5
 276  SZCZEPANSKI, PAWEL           POL               1800 5   59.5  70.5 4
 277  CZAJKOWSKI, JANUSZ           POL               1600 5   59.0  69.5 4
 278  JANKOWSKI, LUKASZ            POL   j16         1800 5   58.0  68.5 5
 279  MUSZYNSKI, MARCIN            POL   j12         1600 5   58.0  68.5 5
 280  HOROCH, JUSTYNA              POL   j12         1600 5   58.0  67.5 3
 281  KRZYMOWSKA, AMELIA           SWE   j14         1379 5   55.5  66.0 5
 282  BORKOWSKI, ANDRZEJ           POL   s60         1800 5   54.5  66.0 3
 283  LEWANDOWSKI, MATEUSZ         POL   j12         1400 5   54.0  62.5 4
 284  GUGULSKI, MARCIN             POL               1800 5   53.0  64.0 4
 285  LEKS, MARIA                  POL   j10         1600 5   51.0  60.5 5
 286  GROCHULSKI, GRZEGORZ         POL   j10         1600 4.5 67.0  78.5 4
 287  GOLINSKI, DAMIAN             POL   j10         1800 4.5 64.5  78.5 4
 288  WIECLAWSKA, KATARZYNA        POL   j10         1400 4.5 63.0  73.5 2
 289  PLATKIEWICZ, PAULINA         POL               1000 4.5 61.5  73.5 4
 290  KRASIEWICZ, DAWID            POL   j14         1600 4.5 61.5  72.0 4
 291  PHAN, PAULINA                POL   j10         1600 4.5 60.0  71.0 3
 292  JANKOWSKI, PIOTR             POL   j12         1600 4.5 59.0  70.5 4
 293  TUREK, PIOTR                 POL   s60         1800 4.5 57.5  67.5 4
 294  OLESZCZUK, MACIEJ            POL   j12         1600 4.5 57.5  67.5 2
 295  PRAZMOWSKI, BARTOSZ          POL   j10         1600 4.5 57.5  66.5 3
 296  STAWUJAK, MACIEJ             POL               1600 4.5 55.0  64.5 4
 297  BABULA, JAROSLAW             POL               1000 4.5 55.0  64.0 4
 298  SKONIECZNA, MARTA            POL   j16         1600 4.5 55.0  64.0 4
 299  SLOMSKI, ARKADIUSZ           POL               1800 4.5 53.5  64.0 3
 300  DUDEK, OLGA                  POL   j12         1400 4.5 53.5  63.5 3
 301  PALUBA, MARTA                POL   j12         1600 4.5 53.0  62.5 3
 302  KOPCZYNSKI, MICHAL           POL   j14    2114      4.5 52.5  63.5 4
 303  LAPAJ, MATEUSZ               POL   j10         1400 4.5 52.5  61.5 4
 304  DUDEK, MONIKA                POL   j16         1400 4.5 51.0  60.5 4
 305  LENIART, ANETA               POL   j10         1600 4.5 49.5  59.0 4
 306  GOULEAS, JANUSZ              GRE               1400 4.5 48.5  58.5 4
 307  SAWCZUK, ADAM                POL   j10         1600 4   63.0  72.5 4
 308  SKONIECZNY, ROBERT           POL   j14         1600 4   61.0  71.0 3
 309  IWANOW, ANNA                 POL   j10         1600 4   61.0  70.5 4
 310  DOSTAW, ZDZISLAW             POL   s60         1400 4   58.0  69.0 4
 311  KARASEK, PAWEL               POL   j12         1600 4   58.0  68.5 3
 312  KRZYMOWSKI, ALBERT           POL   j10         1273 4   57.5  66.5 4
 313  KIEWICZ, KRZYSZTOF           POL   j10         1400 4   55.5  66.0 2
 314  LAZARSKI, JACEK              POL               1000 4   53.5  63.5 3
 315  KRZYMOWSKA, ADRIANNA         SWE   j16         1410 4   52.5  60.5 4
 316  OSIADACZ, NATALIA            POL   j12         1250 4   51.0  61.0 2
 317  SPIRYDOWICZ, RAFAL           POL   j12         1600 4   47.0  56.5 4
 318  PODOLSKI, ROBERT             POL               1000 3.5 56.0  66.5 3
 319  STEPINSKI, MATEUSZ           POL   j10         1200 3.5 53.5  63.0 2
 320  SKONIECZNA, ANGELIKA         POL   j16         1400 3.5 53.0  64.5 3
 321  FLEJSZER, ADRIAN             POL   j14         1800 3.5 50.5  62.5 3
 322  DELEV, ALEKSANDER            POL   j10         1200 3.5 50.5  60.0 2
 323  ROMANIUK, JAKUB              POL   j10         1000 3.5 50.5  60.0 2
 324  SAWICKI, JAN                 POL   j10         1000 3.5 48.0  57.0 1
 325  DADACZ, AGATA                POL   j10         1250 3.5 46.0  55.0 1
 326  WOJCIKOWSKI, ADAM            POL   j14         1400 3.5 46.0  55.0 1
 327  MALINOWSKI, MACIEJ           POL   j10         1400 3.5 45.0  53.0 3
 328  CHOMCZYK, MAREK              POL   j10         1000 3   50.0  59.0 1
 329  GWIAZDOWSKI, MATEUSZ         POL   j10         1000 3   48.5  57.0 1
 330  PASTUSZUK, WALDEMAR          POL               1800 3   43.5  54.0 2
 331  BAJER, MONIKA                POL   j10         1250 2.5 45.5  55.0 1
 332  GRZESIAK, FILIP              POL   j10         1800 2.5 45.0  56.5 2
 333  PAPIERSKI, MIROSLAW          POL               1600 2   42.0  50.0 1
 334  GRZESIAK, NIKODEM            POL   j10         1400 2   36.0  44.5 2
 335  WITEK, TOMASZ                POL   j10         1800 1.5 40.5  50.0 1
 336  DABROWSKI, BLAZEJ            POL   j16         1400 1   37.5  47.0 1
 337  MAHMUD, ANIF                 AFG               1000 1   21.5  32.5 1
 338  MACIAZEK, ALEKSANDRA         POL   j10         1250 0   10.0  20.5 0
 339  MACIAZEK, MICHAL             POL   j10         1400 0    9.5  21.5 0
 340  PIATEK, STEFAN               POL   s60         1000 0    5.5  16.5 0

 

W uroczystości zakończenia turnieju uczestniczyli honorowi goście, m.in.: Łukasz Kalinowski - I Wiceprezes Zarządu Amplico AIG Life, Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich, wybitny ekonomista - Profesor Stanisław Gomułka, wybitny fizyk - Profesor Sylwester Porowski - Dyrektor Zakładów Badań Wysokociśnieniowych "Unipress" PAN, Przemysław Gdański - Prezes Polskiego Związku Szachowego, Jarosław Kowalewski - Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego, Andrzej Lew Mirski - Prezes Klubu Sportowego "Polonia Warszawa". W uroczystości zakończenia turnieju udział wzięła również Zofia Gawlikowska - żona Stanisława Gawlikowskiego. Uroczystość prowadził Jan Macieja - Prezes Klubu Szachowego "Polonia".

 

Image

 

Na zdjęciu uroczystość zakończenia turnieju: (od lewej):
Prof. Stanisław Gomułka, Andrzej Lew Mirski - Prezes KS „Polonia Warszawa", Zofia Gawlikowska,
Łukasz Kalinowski - I Wiceprezes Zarządu Amplico AIG Life S.A. , Jan Macieja - Prezes Klubu Szachowego „Polonia".
 

 

Image
Reżyser Jerzy Gruza - gość honorowy uroczystości zakończenia turnieju.