II turniej Amplico Life - Memoriał S.Gawlikowskiego - 2002

 

Image

1. W dniach 21-22 grudnia 2002 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w ramach XXI Memoriału Stanisława Gawlikowskiego, rozegrany został  Międzynarodowy Turniej Szachowy AMPLICO AIG LIFE.

2.  Organizatorem turnieju był Klub Sportowy "Polonia Warszawa", a współorganizatorem Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

3. Wyłącznym sponsorem turnieju była firma Amplico AIG Life.

4. Główne partie turniejowe transmitowane były "on-line" w Internecie.

5. Warunki uczestnictwa w turnieju: w turnieju mógł zagrać każdy, kto zgłosił chęć udziału w zawodach. Ideą turnieju jest, aby dzieci i młodzież oraz wszyscy wielbiciele gry królewskiej mogli się zmierzyć z najlepszymi szachistami Polski i Europy.

6. Sędziowanie:Sędzią głównym turnieju był dr Andrzej Filipowicz, arbiter klasy międzynarodowej.

7. Fundusz nagród - ogółem brutto 15 000 USD ufundował sponsor imprezy - AMPLICO AIG LIFE  Podział nagród przedstawiał się następująco:

  • w turnieju głównym (szesnastu najlepszych szachistów turnieju) - fundusz 10 250 USD
  • w turnieju szwajcarskim - fundusz 1 060 USD
  • nagrody specjalne w turnieju - fundusz 3 690 USD
    (dla najlepszej kobiety, dla najlepszego seniora, dla juniorów oraz w poszczególnych grupach rankingowych).

KONFERENCJA PRASOWA HOTEL "MARRIOTT" w WARSZAWIE
10 września 2002 r.

 

W dniu 10 września 2002 roku o godz. 11:00 w restauracji "Champions" w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Międzynarodowemu Turniejowi Szachowemu Amplico AIG Life, rozgrywanemu w ramach tradycyjnego XXI Memoriału Stanisława Gawlikowskiego.

Image
 
 

Konferencję prowadził Jan Macieja - Członek Zarządu KS "Polonia Warszawa". W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firmy Amplico AIG Life: Łukasz Kalinowski - Pierwszy Wiceprezes Zarządu oraz Izabela Ptaszyńska i Małgorzata Kowalska - przedstawicielki Działu Public Relations.
Gośćmi konferencji byli ponadto: Małgorzata Sokołowska z Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu m.st. Warszawy, Stanisław Łobaziewicz - Prezes Polskiego Związku Szachowego, Chrystian Materski - Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego, Henryk Liszewski - Dyrektor KS "Polonia", wybitni szachiści KS "Polonia": arcymistrzowie: Agnieszka Brustman, Bartłomiej Macieja, Eduardas Rozentalis, Robert Kuczyński oraz dziennikarze z Polskiej Agencji Prasowej, "Rzeczpospolitej", "Gazety Wyborczej", "Życia Warszawy", "Przeglądu Sportowego", "Tygodnika Pułtuskiego", "Przeglądu Szachowego", "Panoramy Szachowej", rozgłośni radiowych: PR pr. I, PR Pr. III, Radia dla Ciebie.

Jan Macieja poinformował zebranych gości o ważnej roli, jaką odgrywa firma Amplico AIG Life w upowszechnianiu gry szachowej w Polsce. Przekazał również informację o tym, że Honorowy Patronat nad Turniejem objął Andrzej Urbański - Wiceprezydent Warszawy. 

Dyrektor Turnieju - Marek Bartel - poinformował zebranych o miejscu, terminie rozgrywek oraz puli nagród wynoszącej 15 000 USD, którą ufundowała firma Amplico AIG Life.

Dr Andrzej Filipowicz przedstawił sylwetki najważniejszych zawodników, którzy zapowiedzieli swój udział w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Amplico AIG Life oraz wyjaśnił dziennikarzom szczegóły związane z regulaminem rozgrywek.

Zaproszeni dziennikarze przeprowadzili wywiady z zawodnikami oraz organizatorami Turnieju.

W dniach 21-22 grudnia2002 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy AMPLICO AIG LIFE, rozegrany w ramach XXI Memoriału Stanisława Gawlikowskiego.

 

 

 

W tegorocznym turnieju padł absolutny rekord frekwencji, gdyż w turnieju zagrało aż 360 osób, czyli blisko dwa razy tyle, co w ubiegłym roku. O rekordowej frekwencji zadecydowały wysokie nagrody ufundowane przez Amplico AIG Life, udział w turnieju wybitnych szachistów świata, w tym dwóch graczy z pierwszej dziesiątki świata tj. Wasylija Iwańczuka - aktualnego wicemistrza świata i Jewgienija Barejewa oraz Wiktora Korcznoja - legendy światowych szachów i zarazem byłego wicemistrza świata. Na znakomitą obsadę turniejową miał też niewątpliwie wpływ fakt, że turnieje szachowe organizowane przez KS „Polonia" cieszą się wysoką oceną środowiska szachowego w Polsce i w Europie.

 

Image
am. Wasilij Iwanczuk - wicemistrz świata w szachach.

 

Uczestnicy turnieju reprezentowali 19 państw: Anglię, Armenię, Białoruś, Chile, Holandię, Kazachstan, Litwę, Łotwę, Niemcy, Peru, Polskę, Rosję, Rumunię, Słowenię, Szwajcarię, Szwecję, Ukrainę, USA, Węgry. Startowało aż 48 arcymistrzów i arcymistrzyń, w tym cała reprezentacja olimpijska Polski, 31 mistrzów międzynarodowych, co w turniejach aktywnych należy do rzadkości. Fakt startu tak dużej liczby utytułowanych graczy stawia turniej Amplico AIG Life wśród najważniejszych turniejów w szachach aktywnych w Europie.

 

W tegorocznym turnieju, po bardzo zaciętej walce, zwyciężył arcymistrz Jewgienij Barejew - rutynowany szachista, zawodnik od wielu lat klasyfikowany w pierwszej dziesiątce świata. Drugi, nieoczekiwanie, był zaledwie 16-to letni arcymistrz z Ukrainy - Andrei Volokitin, który powszechnie uznawany jest za jednego z najpoważniejszych kandydatów do tytułu mistrza świata w niedalekiej przyszłości.

Image
W głębi finałowy pojedynek pomiędzy Jewgienijem Bariejewem i Andriejem Wołokitinem.
Na pierwszym planie o 3 miejsce grają: Siergiej Tiviakow i Władimir Małaniuk.

 

W finałowej szesnastce znalazło się dwóch Polaków -arcymistrzów z Polonii Plus GSM Warszawa: Tomasz Markowski i Michał Krasenkow.

 

Image
Pierwszy od lewej am. Michał Krasenkow.

 

Turniej B wygrał arcymistrz Jacek Gdański z Polonii Plus GSM, drugi był arcymistrz Aleksiej Aleksandrow z Białorusi, a trzeci arcymistrz Pavel Kotsur z Kazachstanu. Najlepszą szachistką w turnieju była arcymistrzyni Inna Gaponenko z Ukrainy, natomiast najlepszym seniorem arcymistrz Viktor Korchnoi ze Szwajcarii.

 

Image
Legenda szachów - am. Wiktor Korcznoj.

 

Nagrody dla najlepszych juniorów zdobyli:

 

- wśród dziewcząt do lat 10 - Anna Warakomska z Suwałk;
- wśród chłopców do lat 10 - Mateusz Kołosowski ze Skierniewic;
- wśród dziewcząt do lat 12 - Maria Ignacz z Węgier;
- wśród chłopców do lat 12 - Kravtsiv Martyn z Ukrainy;
- wśród dziewcząt do lat 14 - Anna Gasik z Warszawy;
- wśród chłopców do lat 14 - Paweł Czrnota z Olkusza;
- wśród dziewcząt do lat 16 - Jolanta Zawadzka z Wrocławia;
- wśród chłopców do lat 16 - Paweł Czrnota z Olkusza;
- wśród dziewcząt do lat 18 - Jolanta Zawadzka z Wrocławia;
- wśród chłopców do lat 18 - Andrei Volokitin z Ukrainy.

 

Wśród 360 zawodników grających w turnieju aż 153 osoby nie posiadały rankingu FIDE. Cieszy to organizatorów turnieju, którzy starają się popularyzować szachy, stwarzając amatorom i wielbicielom gry królewskiej, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży okazję do grania z najlepszymi graczami Europy. Jest to jeden z najważniejszych celów turnieju Amplico AIG Life.

 

 

 

W salach PKiN spotkało się kilka pokoleń szachistów; najstarsi urodzili się w latach 20-tych, a najmłodsi - w połowie lat 90-tych XX wieku.

 

Image

 

Turnieju rozegrany został na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim (tempo P-25'). Pierwsza 16 awansowała do ćwierćfinałów, a pozostali grali dalsze 4 rundy systemem szwajcarskim. Zawodnicy w grupie finałowej grali partie P-10'+5" (baraże - blitze 10'+2" oraz 6'-5' i po 2"/ruch)

 

Wyniki turnieju „A" - grupa finałowa

 

Finał P-10'+5" (I miejsce)                              

 

1  GM      Bareev Evgeny             2737 RUS      2
2  GM      Volokitin Andrei          2558 UKR      1

 

Mecz o 3 miejsce                                         

 

1  GM      Tiviakov Sergei           2631 NED      2
2  GM      Malaniuk Vladimir P       2556 UKR      0

 

Półfinały                                                      

 

1  GM      Bareev Evgeny             2737 RUS      2
2  GM      Tiviakov Sergei           2631 NED      1

 

Półfinały                                                     

 

1  GM      Volokitin Andrei          2558 UKR      2
2  GM      Malaniuk Vladimir P       2556 UKR      1

 

Ćwierćfinał I                                            

 

1  GM      Bareev Evgeny             2737 RUS      4,5
2  GM      Kengis Edvins             2570 LAT      3,5
3  GM      Fedorchuk Sergey          2564 UKR      2,5
4  GM      Grabarczyk Mirosław       2506 POL      1,5

 

Ćwierćfinał II

 

1  GM      Volokitin Andrei          2558 UKR      4,5
2  GM      Ivanchuk Vassily          2709 UKR      4
3  GM      Chernin Alexander         2573 HUN      2
4  GM      Tseshkovsky Vitaly        2545 RUS      1,5

 

Ćwierćfinał III                          

 

1  GM      Malaniuk Vladimir         2556 UKR      4
2  GM      Tregubov Pavel            2595 RUS      3,5
3  GM      Miroshnichenko Evgenij    2548 UKR      3
4  GM      Krasenkow Michał          2651 POL      1,5

 

Ćwierćfinał IV                                              

 

1  GM      Tiviakov Sergei           2631 NED      3,5
2  GM      Markowski Tomasz          2549 POL      3,5
3  GM      Korchnoi Viktor           2634 SUI      3,5
4  GM      Chemyshov Konstantin      2549 RUS      1,5

 

Tiebreak blitz 4'+2"                                                    

 

1  GM      Tiviakov Sergei           2631 NED      1,5
2  GM      Markowski Tomasz          2549 POL      1
3  GM      Korchnoi Viktor           2634 SUI      0,5

 

Miejsca 5-8

 

5  GM      Tregubov Pavel            2595 RUS      2
6  GM      Ivanchuk Vassily          2709 UKR      1,5
7  GM      Kengis Edvins             2570 LAT      1,5
8  GM      Markowski Tomasz          2549 POL      1


Miejsca 9-12

 

9  GM      Miroshnichenko Evgenij    2548 UKR      2,5
10 GM      Chernin Alexander         2573 HUN      2
11 GM      Fedorchuk Sergey          2564 UKR      1
12 GM      Korchnoi Viktor           2634 SUI      0,5

 

Miejsca 13-16

 

13 GM      Grabarczyk Mirosław       2506 POL      2,5
14 GM      Tseshkovsky Vitaly        2545 RUS      2
15 GM      Krasenkow Michał          2651 POL      1,5
16 GM      Chernyshov Konstantin     2549 RUS      0


Wykaz nagród w PLN - wg regulaminu

 

 

 

 

Turniej "A"

USD

PLN

Otrzymał

 

1 miejsce

2500

10000

Bareev Evgeny

 

2 miejsce

1500

6000

Volokitin Andrei

 

3 miejsce

1000

4000

Tiviakov Sergei

 

4 miejsce

600

2400

Malaniuk Vladimir P

 

5 miejsce

525

2100

Tregubov Pavel

 

6 miejsce

500

2000

lvanchuk Vassily

 

7 miejsce

475

1900

Kengis Edvins

 

8 miejsce

450

1800

Markowski Tomasz

 

9 miejsce

425

1700

Miroshnichenko Evgenij

 

10 miejsce

400

1600

Chernin Alexander

 

11 miejsce

375

1500

Fedorchuk Sergey

 

12 miejsce

350

1400

Korchnoi Viktor

 

13 miejsce

325

1300

Grabarczyk Mirosław

 

14 miejsce

300

1200

Tseshkovsky Vitaly

 

15 miejsce

275

1100

Krasenkow Michał

 

16 miejsce

250

1000

Chemyshov Konstantin

2

TURNIEJ "B"

 

 

 

 

1 miejsce (17)

300

1200

Gdański Jacek

 

2 miejsce (18)

230

920

Aleksandrov Aleksej

 

3 miejsce (19)

170

680

Kotsur Pavel

 

4 miejsce (20)

140

560

Brodsky Michaił

 

5 miejsce (21)

120

480

Mikhalchishin Adrian

 

6 miejsce (22)

100

400

Korobov Anton

3

SPECJALNE

 

 

 

 

kobiety

 

 

 

 

I-200 USD

200

800

Gaponenko Inna

 

II-120 USD,

120

480

Jaracz Barbara

 

III-100 USD

100

400

Dworakowska Joanna (IM)

 

seniorzy ur. 1942 (60 lat)

 

 

 

 

I - 200 USD

200

800

Korchnoi Viktor

 

II-100 USD,

100

400

Zheliandinov Viktor

 

juniorzy ur. 1984 Q18)

 

 

 

 

I-150 USD

150

600

Volokitin Andrei

 

II-100 USD

100

400

Korobov Anton

 

juniorki ur. 1984 (g 18)

 

 

 

 

I-150 USD,

150

600

Zawadzka Jolanta

L

II-100 USD

100

400

Kądziołka Beata

 

Wyniki turnieju szwajcarskiego:

Mc  Zawodnik                  Feder Ro FIDE Ro PZSz Tytuł Pkt

 1  Gdański, Jacek            POL   2506            gm    9 
 2  Aleksandrov, Aleksej      BLR   2621            gm    8.5
 3  Kotsur, Pavel             KAZ   2579            gm    8.5
 4  Brodsky, Michail          UKR   2547            gm    8.5
 5  Mikhalchishin, Adrian     SLO   2542            gm    8.5
 6  Korobov, Anton            UKR   2503            im    8.5
 7  Malakhatko, Vadim         UKR   2515            gm    8.5
 8  Zontakh, Andrey           UKR   2503            gm    8.5
 9  Kovchan, Alexander        UKR   2546            gm    8 
10  Beliavsky, Alexander      SLO   2650            gm    8 
11  Kempiński, Robert         POL   2532            gm    8 
12  Starostits, Ilmars        LAT   2398            im    8 
13  Urban, Klaudiusz          POL   2451            im    8 
14  Szeląg, Marcin            POL   2362            im    8 
15  Stryjecki, Marek          POL   2442            im    8 
16  Hnydiuk, Aleksander       POL   2373                  8 
17  Rozentalis, Eduardas      LTU   2563            gm    7.5
18  Antal, Gergely            HUN   2465            im    7.5
19  Schmidt, Włodzimierz      POL   2406            gm    7.5
20  Macieja, Bartłomiej       POL   2615            gm    7.5
21  Jaracz, Paweł             POL   2545            gm    7.5
22  Ruck, Robert              HUN   2572            gm    7.5
23  Czarnota, Paweł           POL   2303                  7.5
24  Gritsak, Orest            UKR   2549            gm    7.5
25  Gaponenko, Inna           UKR   2411            wgm   7.5
26  Szymański, Piotr          POL   2183                  7.5
27  Vysochin, Spartak         UKR   2562            gm    7.5
28  Soćko, Bartosz            POL   2569            gm    7.5
29  Dziuba, Marcin            POL   2448            im    7.5
30  Slobodjan, Roman          GER   2521            gm    7.5
31  Meijers, Viesturs         LAT   2463            im    7.5
32  Jaracz, Barbara           POL   2270            wim   7.5
33  Czakon, Jakub             POL   2365                  7.5
34  Dworakowska, Joanna (IM)  POL   2389            wgm   7.5
35  Heberla, Bartlomiej       POL   2389                  7 
36  Jakubiec, Artur           POL   2532            gm    7 
37  Gajewski, Grzegorz        POL   2436                  7 
38  Kozakov, Mikhail          UKR   2472            gm    7 
39  Mikhaletz, Lubomir        UKR   2483            gm    7 
40  Krysztofiak, Marcin       POL   2316                  7 
41  Nurkiewicz, Maciej        POL   2364                  7 
42  Butunoi, Alexandru        ROM   2404                  7 
43  Vasquez, Rodrigo          CHI   2481            im    7 
44  Grabarczyk, Bogdan        POL   2439            im    7 
45  Łagowski, Patryk          POL   2350            fm    7 
46  Jakubowski, Krzysztof     POL   2473            fm    7 
47  Zawadzki, Stanisław       POL   2378                  7 
48  Filipenko, Alexander V    RUS   2412            im    7 
49  Fedorov, Alexei           BLR   2564            gm    7 
50  Prokhorov, Alexander      UKR   2087                  7 
51  Adamski, Jan              POL   2325            im    7 
52  Miśta, Aleksander         POL   2422                  7 
53  Masternak, Grzegorz       POL   2367            im    7 
54  Baklan, Vladimir          UKR   2607            gm    7 
55  Zubarev, Alexander        UKR   2501            gm    7 
56  Boros, Denes              HUN   2343                  7 
57  Pedzich, Dominik          POL   2439            im    7 
58  Radziewicz, Iweta (IM)    POL   2421            wgm   7 
59  Takhirov, Viktor          BLR   2160                  7 
60  Wengierow, Michał         POL   2156                  7 
61  Bartel, Michał            POL   2154                  7 
62  Szafrański, Michał        POL   2068                  7 
63  Alvarado, Carlos          PER   2076                  7 
64  Masternak, Aleksander     POL   2240                  7 
65  Szymański, Marcin         POL   2407            fm    7 
66  Deszczyński, Adam         POL   2342                  6.5
67  Czerwonski, Aleksander    POL   2374            im    6.5
68  Cyborowski, Łukasz        POL   2543            im    6.5
69  Kosiorek, Marek           POL   2330                  6.5
70  Przedmojski, Rafał        POL   2405                  6.5
71  Kolago, Marcin            POL   2299                  6.5
72  Pakleza, Zbigniew         POL   2382                  6.5
73  Firman, Nazar             UKR   2508            im    6.5
74  Brustman, Agnieszka       POL   2357            wgm   6.5
75  Aveskulov, Valeriy        UKR   2410                  6.5
76  Antkowiak, Grzegorz       POL   2238                  6.5
77  Zawadzka, Jolanta         POL   2310                  6.5
78  Rawski, Sławomir          POL   2278                  6.5
79  Jedynak, Radosław         POL   2427            im    6.5
80  Arzumanian, Georgy        ARM   2455            im    6.5
81  Bargłowski, Filip         POL   2307                  6.5
82  Sarwiński, Mirosław       POL   2348            im    6.5
83  Graham, Nathaniel         USA   2346            fm    6.5
84  Grossmann, Ryszard        POL   2229                  6.5
85  Ciuksyte, Dagne           LTU   2334            wgm   6.5
86  Pyda, Zbigniew            POL   2326            fm    6.5
87  Moranda, Wojciech         POL   2233                  6.5
88  Kveinys, Aloyzas          LTU   2530            gm    6.5
89  Bulski, Krzysztof         POL   2162                  6.5
90  Pinter, Gabor             HUN   2388            im    6.5
91  Stoma, Pawel              POL   2250                  6.5
92  Sarakauskiene, Zivile     LTU   2182                  6.5
93  Kukawski, Maciej          POL   2073                  6.5
94  Plaskota, Leszek          POL           2000          6.5
95  **ivanchuk, Vassily       UKR   2709            gm    6.5
96  Swicarz, Maciej           POL   2309                  6 
97  Świć, Waldemar            POL   2323            fm    6 
98  Bartel, Mateusz           POL   2440            im    6 
99  Zheliandinov, Viktor      UKR   2378            im    6 
100 Soćko, Monika             POL   2354            im    6 
101 Samu, Sorin               ROM   2127                  6 
102 Jakubowski, Marcin        POL   2223            fm    6 
103 Warakomski, Tomasz        POL   2130                  6 
104 Kravtsiv, Martyn          UKR   2151                  6 
105 Kołosowski, Paweł         POL   2279                  6 
106 Sivayev, A.               UKR   2277            fm    6 
107 Gryciuk, Wojciech         POL   2245                  6 
108 Tazbir, Marcin            POL   2254                  6 
109 Luch, Michał              POL   2278                  6 
110 Stypka, Mieczysław        POL   2258                  6 
111 Mazalon, Mariusz          POL   2165                  6 
112 Lewandowski, Rafał        POL   2201                  6 
113 Rajlich, Vasik G.         USA   2298            fm    6 
114 Kuźmicz, Krystian         POL   2333                  6 
115 Harakis, Alexis           ENG   2159                  6 
116 Kalłużny, Włodzimierz     POL   2160                  6 
117 Szwier, Eugeniusz         POL   2262                  6 
118 Thurlow, Kevin J.         ENG   2203                  6 
119 Kot, Jerzy                POL   2211                  6 
120 Waltratus, Adam           POL   2094                  6 
121 Reszka, Małgorzata        POL   2133                  6 
122 Kaczorowska, Barbara      POL   2189            wim   6 
123 Adam, Gyorgy (1954)       HUN   2131                  6 
124 Kądziołka, Beata          POL   2238            wim   6 
125 Czarnota, Dorota          POL   2159            wfm   6 
126 Szymczak, Rafał           POL   2117                  6 
127 Borysiak, Boguslaw        POL   2300            fm    6 
128 Widera, Jan               POL   2152                  6 
129 Dencsi, Tibor             HUN   2209                  6 
130 Barwiński, Dionizy        POL   2217            fm    6 
131 Najbar, Marcin            POL   2249                  6 
132 Olszewski, Michal         POL   2176                  6 
133 Dziubiński, Pawel         POL   2083                  6 
134 Gasik, Piotr              POL   2175                  6 
135 Olejarczyk, Bogdan        POL   2189                  6 
136 Moskwiński, Tadeusz       POL   2133                  6 
    Kiss, Emese               HUN   2110                  6 
138 Łada, Marek               POL   2238                  6 
139 Zimolzak, Piotr           POL   2128                  6 
140 Kojro, Adam               POL           2000          6 
141 Cagara, Paulina           POL   2117                  6 
142 Madyński, Paweł           POL   2178                  6 
143 Gasik, Anna               POL   2048                  6 
144 Kopczyński, Krzysztof     POL           2000          6 
145 Pałuba, Robert            POL           2000          6 
146 **tiviakov, Sergei        NED   2631            gm    6 
147 **krasenkow, Michał       POL   2651            gm    6 
148 **bareev, Evgeny          RUS   2737            gm    6 
149 **chernyshov, Konstantin  RUS   2549            gm    6 
150 **miroshnichenko, Evgenij UKR   2548            gm    6 
151 **tseshkovsky, Vitaly     RUS   2545            gm    6 
152 **grabarczyk, Mirosław    POL   2506            gm    6 
153 **tregubov, Pavel         RUS   2595            gm    6 
154 Sarakauskas, Gediminas    LTU   2397            im    5.5
155 Pokojska, Daria           POL   2071                  5.5
156 Kurpiewski, Sławomir      POL   2157                  5.5
157 Karniewski, Zbigniew      POL   2177                  5.5
158 Skurski, Jan              POL   2157                  5.5
159 Kaliszewski, Tomasz       POL   2178                  5.5
160 Ziembiński, Marian        POL   2197                  5.5
161 Pańczyk, Krzysztof        POL   2333            im    5.5
162 Krasenkova, Ilena         RUS   2230            wim   5.5
163 Szymańska, Maria          POL   2167            wfm   5.5
164 Hałas, Przemysław         POL   2162                  5.5
165 Struk, Jerzy              POL   2249                  5.5
166 Zapolski, Krzysztof       POL   2151                  5.5
167 Kowalewski, Jarosław      POL   2144                  5.5
168 Zozulia, Anna             UKR   2311            wgm   5.5
169 Sosnowska, Elżbieta       POL   2060            wfm   5.5
170 Gasik, Adam               POL   1943                  5.5
171 Adam, Gyorgy Jun. (1986)  HUN   2159                  5.5
172 Chmielińska, Alicja       POL   2046                  5.5
173 Ponceleusz, Bronisław     POL   2047                  5.5
174 Mazek, Marek              POL   2087                  5.5
175 Kulik, Wojciech           POL   2108                  5.5
176 Sawicki, Mikołaj          POL   2085                  5.5
177 Szczepański, Janusz       POL           1800          5.5
178 Bogócki, Cezary           POL   2018                  5.5
179 Hagner, Paweł             POL   1984                  5.5
180 Minko, Janusz             POL   2054                  5.5
181 Leniart, Arkadiusz        POL   1898                  5.5
182 Gacek, Waldemar           POL   2117                  5.5
183 Stafiej, Bolesław         POL           1800          5.5
184 Kołosowski, Mateusz       POL           1800          5.5
185 Lewiarz, Piotr            POL           2000          5.5
186 Witkowska, Jolanta        POL           1900          5.5
187 Pluszczewicz, Rafał       POL           1800          5.5
188 Nowak, Edward             POL           1000          5.5
189 Pietrzak, Wojciech        POL           1800          5.5
190 Przeździecka, Marta       POL   1984                  5.5
191 Chrząstowski, Piotr       POL           2000          5.5
192 Wołochowicz, Piotr        POL           2000          5.5
193 Przybyła, Kamil           POL           1000          5.5
194 **volokitin, Andrei       UKR   2558            gm    5.5
195 **chernin, Alexander      HUN   2573            gm    5.5
196 **kengis, Edvins          LAT   2570            gm    5.5
197 **markowski, Tomasz       POL   2549            gm    5.5
198 **fedorchuk, Sergey       UKR   2564            gm    5.5
199 **korchnoi, Viktor        SUI   2634            gm    5.5
200 **malaniuk, Vladimir P    UKR   2556            gm    5.5
201 Jakobetz, Laszlo          HUN   2304            fm    5 
202 Buczak, Krzysztof         POL   2264                  5 
203 Witkowski, Stefan         POL   2178            im    5 
204 Staroszczyk, Mateusz      POL           2000          5 
205 Szczepkowska, Karina      POL   2051                  5 
206 Kopczyński, Michał        POL           2000          5 
207 Bobrowski, Piotr          POL   2030                  5 
208 Pyka, Tomasz              POL           1800          5 
209 Szewczyk, Mariusz         POL   2049                  5 
210 Ostrowski, Paweł          POL           2000          5 
211 Gorzelewski, Andrzej      POL           2200          5 
212 Kubak, Marek              POL   2042                  5 
213 Krzymowski, Alfred        SWE           1651          5 
214 Przeździecka, Ewa         POL   1953                  5 
215 Ignacz, Maria             HUN   2086                  5 
216 Kaźmierczak, Stanisław    POL           2000          5 
217 Kidziński, Łukasz         POL   2040                  5 
218 Wysocki, Mieczysław       POL           1800          5 
219 Nguyen, Piotr             POL           1800          5 
220 Kowalczyk, Waldemar       POL           2000          5 
221 Śliwiński, Marcin         POL   2176                  5 
222 Truszkiewicz, Eliza       POL           2000          5 
223 Wiszniowski, Eugeniusz    POL   1851                  5 
224 Mamak, Wojciech           POL           1800          5 
225 Kwiatkowski, Wiesław      POL           2000          5 
226 Jagłowski, Leszek         POL   2041                  5 
227 Bartczak, Krzysztof       POL           1800          5 
228 Kaźmierczak, Tadeusz      POL           1600          5 
229 Ładziński, Franciszek     POL           1800          5 
230 Kaniak, Monika            POL           1800          5 
231 Arendarski, Łukasz        POL           1800          5 
232 Kowalski, Łukasz          POL           2000          5 
233 Sobocińska, Małgorzata    POL           1900          5 
234 Kowalska, Elżbieta        POL   2023                  5 
235 Andrzejewska, Anna        POL           1900          5 
236 Adasiak, Leszek           POL   2021                  5 
237 Skurzak, Joanna           POL           1800          5 
238 Dawidczyk, Seweryn        POL           1800          5 
    Wawrzyn, Marek            POL           1000          5 
240 Grabarczyk, Edmund        POL           1800          5 
241 Magierowski, Stanisław    POL           1800          5 
242 Daniszkowicz, Bohdan      POL           2000          5 
243 Jefimow, Bronisław        POL           1800          5 
244 Kędziora, Michał          POL           1800          5 
245 Najbar, Mateusz           POL   2075                  4.5
246 Kwiek, Janusz             POL           2000          4.5
247 Zimochocki, Roman         POL           1800          4.5
248 Bura, Alicja              POL           1900          4.5
249 Kubiak, Dariusz           POL           1800          4.5
250 Szymański, Jan            POL           2000          4.5
251 Janczarski, Michał        POL           1800          4.5
252 Handschuh, Bernd          GER           1419          4.5
253 Wronicz, Stefan           POL   2116                  4.5
254 Pawłowski, Michał         POL           1800          4.5
255 Grochowski, Krzysztof     POL           1800          4.5
256 Kozubal, Kazimierz        POL           1800          4.5
257 Gołębiewski, Adam         POL           1000          4.5
258 Jakubczyk, Kacper         POL           1800          4.5
259 Radziewicz, Katarzyna     POL           1800          4.5
260 Krzymowska, Adriana       SWE           1432          4.5
261 Milczarek, Robert         POL           1000          4.5
262 Chmielarczyk, Bogusław    POL           1800          4.5
263 Pinski, Jan               POL   2366            im    4.5
264 Gapa, Sylwia              POL   2031                  4.5
265 Krzymowska, Amelia        POL           1227          4.5
266 Górski, Piotr             POL           1800          4.5
267 Giemza, Joanna            POL           1600          4.5
268 Zienkiewicz, Mateusz      POL           1800          4.5
269 Koziński, Karol           POL           1000          4.5
270 Dostaw, Zdzisław          POL           1600          4.5
271 Tyl, Pawel                POL           1600          4.5
272 Gugulski, Marcin          POL           1800          4.5
273 Zajączkowski, Łukasz      POL           1000          4.5
274 Spicak, Krzysztof         POL   2142                  4 
275 Meyer, Marc               GER           1900          4 
276 Prażmowski, Włodzimierz   POL           1600          4 
277 Narczyk, Mateusz          POL           1800          4 
278 Gawlikowski, Stefan       POL           1800          4 
279 Przychodzki, Piotr        POL           1800          4 
280 Urbanowicz, Amelia        POL           1800          4 
281 Głuszko, Tomasz           POL           1600          4 
282 Warakomska, Anna          POL           1800          4 
283 Borowiak, Mieczysław      POL           1000          4 
284 Stankiewicz, Edward       POL           1800          4 
285 Gawlikowski, Łukasz       POL           1400          4 
286 Kozłowska, Matylda        POL           1800          4 
287 Tardos, Zsofia            HUN           1764          4 
288 Sęk, Łukasz               POL           1600          4 
289 Jankowski, Łukasz         POL           1600          4 
290 Hönsch, Kamilla           HUN           1551          4 
291 Kaniak, Justyna           POL           1600          4 
292 Ładziński, Antoni         POL           1600          4 
293 Narczyk, Sebastian        POL           1600          4 
294 Ruta, Piotr               POL           1600          4 
295 Grochulski, Grzegorz      POL           1000          4 
296 Jakobetz, Zoltan          HUN           1533          4 
297 Majcher, Karolina         POL           1600          4 
298 Wójcicki, Łukasz          POL           1800          4 
299 Skrzypecki, Emil          ENG           1550          4 
300 Kuc, Mariusz              POL           1800          4 
301 Kopeć, Mariusz            POL   2147                  4 
302 Krzymowski, Albert        SWE           1290          4 
303 Gere, Orsolya             HUN           1792          3.5
304 Wojcieszyński, Jacek      POL           1000          3.5
305 Turek, Piotr              POL           1800          3.5
306 Moskwiński, Marek         POL           1600          3.5
307 Zdziarski, Waldemar       POL           1000          3.5
308 Witek, Paweł              POL           1800          3.5
309 Żurkowski, Andrzej        POL           1800          3.5
310 Witek, Tomasz             POL           1800          3.5
311 Wirkus, Jarosław          POL           1600          3.5
312 Gluszko, Monika           POL           1600          3.5
313 Jagłowska, Aleksandra     POL           1600          3.5
314 Jankowski, Piotr          POL           1400          3.5
315 Horoch, Justyna           POL           1600          3.5
316 Tulwin, Michał            POL           1600          3.5
317 Ledworowska, Zuzanna      POL           1400          3.5
318 Ładziński, Tomasz (1954)  POL           1600          3.5
319 Saganiak, Zbigniew        POL           1000          3.5
320 Tust, Paweł               POL           2000          3.5
321 Sypniewski, Witold        POL           1600          3 
322 Matuszewski, Michał       POL           1600          3 
323 Pałuba, Marta             POL           1600          3 
324 Sawczuk, Paweł            POL           1600          3 
325 Sawczuk, Adam             POL           1400          3 
326 Prażmowski, Bartosz       POL           1400          3 
327 Goliński, Damian          POL           1800          3 
328 Bruliński, Michał         POL           1600          3 
329 Wąsowski, Piotr           POL           1600          3 
330 Talar, Leszk              POL           1000          3 
331 Krzymowska, Antonia       SWE           1153          3 
332 Oleszczuk, Maciej         POL           1400          3 
333 Borowicz, Marcin          POL           2000          3 

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA
MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU SZACHOWEGO AMPLICO LIFE
W uroczystości zakończenia turnieju uczestniczyli honorowi goście: Łukasz Kalinowski - Pierwszy Wiceprezes Zarządu Amplico AIG Life oraz wybitny reżyser Krzysztof Zanussi. Organizatorów reprezentowali: Jan Macieja - Członek Zarządu KS „Polonia", Henryk Liszewski - Dyrektor Klubu „Polonia" oraz Pni Agnieszka Kowalczyk - przedstawiciel Pałacu Kultury i Nauki. W uroczystości zakończenia turnieju udział wzięli również: Zofia Gawlikowska - żona Stanisława Gawlikowskiego, Zbigniew Czajka - szef szkolenia Polskiego Związku Szachowego i Chrystian Materski - Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego.

 

Image
Goście uroczystości zakończenia turnieju: Łukasz Kalinowski i Krzysztof Zanussi.

Ceremonię zakończenia turnieju prowadził Jan Macieja -Członek Zarządu Klubu Sportowego „Polonia" Warszawa.

Image
Od lewej: Henryk Liszewski i Jan Macieja -  przedstawiciele KS "Polonia", Zofia Gawlikowska, Łukasz Kalinowski - Pierwszy Wiceprezes Zarządu Amplico AIG Life, Krzysztof Zanussi, Andrzej Filipowicz.

Image
Zwycięzcy II Międzynarodowego Turnieju Amplico AIG Life.
Od lewej: Andriej Wołokitin, Jewgienij Bariejew, Sergiej Tiwiakow.